Te naturalne leki, stosowane od pokoleń, potrafią poradzić sobie z niemal każdą dolegliwością. Sprawdź, dlaczego zioła szwedzkie są korzystne i zobacz, jak je stosować.

Zioła szwedzkie Marii Treben

Maria Treben to zielarka i badaczka pochodzenia austriackiego, uznawana za pionierkę medycyny naturalnej XX wieku. Zioła szwedzkie Marii Treben to mieszanka jedenastu roślin o bardzo szerokim zastosowaniu. W skład ziół szwedzkich Marii Treben wchodzą m.in. szafran, senes, rabarbar i kurkuma, manna, korzeń arcydzięgla oraz dziewięćsił, kamfora naturalna i tartak (na przemian z aloesem).

Zioła szwedzkie - zastosowanie

Można je stosować przy wielu schorzeniach, a przede wszystkim profilaktycznie. Zioła te są nie tylko bezpieczne i skuteczne, ale również łatwe w przygotowaniu. Stosuje się je przede wszystkim w leczeniu bólu zębów, stanów zapalnych i podrażnień gardła, zaburzeń widzenia oraz ospy wietrznej czy żółtaczki. Co więcej, codzienne stosowanie mieszanki znacząco wpływa na cerę, trawienie, dobry apetyt i prawidłową przemianę materii.

Zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie - przeciwwskazania

Zioła szwedzkie nie powinny być stosowane w przypadku niedrożności jelit, marskości wątroby, epilepsji oraz niewydolności nerek. Nie powinny ich również przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią. Również osoby szczególnie wrażliwe na którykolwiek ze składników mieszanki oraz stosujące substancje psychotropowe lub spożywające duże ilości alkoholu powinny unikać stosowania ziół Trebena. Ponieważ zioła szwedzkie przygotowywane są na bazie alkoholu, najlepiej nie spożywać ich przed serwisowaniem pojazdów mechanicznych.

Jak stosować zioła szwedzkie?

Zioła, po zalaniu 2x0,7 litra alkoholu (najlepiej dobrej wódki owocowej lub żytniej), należy odstawić w ciepłe miejsce na 14 dni i pamiętać o codziennym wstrząsaniu. Po upływie zalecanego czasu odcedzamy przygotowaną nalewkę i przelewamy do ciemnych butelek, a następnie przenosimy w chłodne miejsce, gdzie może leżeć nawet kilka lat. Przy wszelkiego rodzaju dolegliwościach należy zażywać 3 łyżeczki eliksiru dziennie, przy czym w profilaktyce wystarczy łyżeczka (rozcieńczona wodą) rano i wieczorem. Przy poważniejszych schorzeniach zaleca się 2-3 łyżeczki dziennie, natomiast do użytku zewnętrznego - nasączony ziołami wacik, przykładany na 2-4 godziny na ranę, uprzednio posmarowaną tłustą maścią.