ENCYKLOPEDIA ORGANIZA CJI

Ginger

Imbir (Zingiber), to roślina, która ma ulistnione łodygi i żółtozielone kwiaty. Imbir jest rośliną jadalną, kosmetyczną i przyprawową.

Imbir Ryzyko i przeciwwskazania:

Imbir jest bezpieczny w spożyciu. U niektórych osób mogą wystąpić łagodne skutki uboczne, takie jak zgaga, biegunka i dyskomfort żołądka. Imbir może powodować dodatkowe krwawienie u niektórych kobiet.

Ciąża

Imbir jest bezpieczny, gdy jest przyjmowany doustnie w czasie ciąży w celach leczniczych. Ale stosowanie imbiru w czasie ciąży jest kontrowersyjne. Istnieją obawy, że imbir może zwiększyć ryzyko przedwczesnego porodu lub wpłynąć na hormony płciowe płodu. Pojawiło się również doniesienie, że kobieta stosująca imbir poroniła w 12 tygodniu. Większość badań przeprowadzonych na kobietach w ciąży pokazuje, że imbir może być bezpiecznie stosowany na poranne mdłości bez szkody dla dziecka. Imbir jest bezpieczny dla niemowląt i nie zwiększa ryzyka wystąpienia wad wrodzonych. Nie ma również zwiększonego ryzyka niskiej wagi urodzeniowej lub wczesnego porodu. Niektórzy eksperci ostrzegają przed stosowaniem imbiru w pobliżu porodu ze względu na obawy dotyczące krwawienia. Ważne jest, aby zważyć ryzyko i korzyści z każdego leku podanego w czasie ciąży. Porozmawiaj z lekarzem przed użyciem imbiru w czasie ciąży.

Karmienie piersią

Jeśli karmisz piersią, nie ma wystarczająco wiarygodnych informacji na temat bezpieczeństwa stosowania imbiru.

Zaburzenia krwawienia

Imbir może zwiększać ryzyko krwawienia

Cukrzyca

Imbir może podnieść poziom insuliny i / lub obniżyć poziom glukozy we krwi. Lekarz może wymagać dostosowania leków na cukrzycę.

Choroby serca

Imbir może powodować pewne problemy z sercem poprzez przyjmowanie dużych dawek.

Leki na cukrzycę (leki przeciwcukrzycowe) a imbir

Imbir może obniżyć poziom cukru we krwi. Aby obniżyć poziom cukru we krwi, leki na cukrzycę mogą być również stosowane. Leki przeciwcukrzycowe mogą być łączone z imbirem w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Należy ściśle monitorować poziom cukru we krwi. Może być konieczne dostosowanie dawki leków na cukrzycę.

Imbir wchodzi w interakcje z lekami na wysokie ciśnienie krwi (leki blokujące kanał wapniowy)

Imbir może obniżyć ciśnienie krwi w taki sam sposób, jak niektóre leki na choroby serca i ciśnienie krwi. Łączenie imbiru z innymi lekami może prowadzić do zbyt niskiego ciśnienia krwi lub nieregularnych uderzeń serca.

Leki przeciwzakrzepowe/przeciwpłytkowe reagują z imbirem

Imbir może spowalniać krzepnięcie krwi. Połączenie imbiru z innymi lekami, które wolno krzepną, może zwiększyć szansę na wystąpienie krwawienia i siniaków.

Imbir - opis ogólny

Imbir jest stosowany w leczeniu różnych problemów żołądkowych, w tym choroby lokomocyjnej, nudności po leczeniu raka, nudności po leczeniu HIV/AIDS, nudności po operacji i utraty apetytu.

Inne zastosowania obejmują łagodzenie bólu w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS), zapaleniu kości i bólach menstruacyjnych. Nie ma dowodów na poparcie stosowania imbiru w tych warunkach.

Aby leczyć oparzenia, niektórzy ludzie pocierają świeży sok na skórze. Aby złagodzić ból, olejek imbirowy może być stosowany na skórę. Aby zapobiec ukąszeniom owadów, ekstrakt z imbiru może być również stosowany na skórę.

Imbir jest stosowany w żywności i napojach jako środek aromatyzujący.

Imbir jest używany w produkcji jako środek zapachowy w mydłach i kosmetykach.

Jeden ze związków chemicznych znajdujących się w imbirze może być również stosowany w środkach zobojętniających kwasy, przeczyszczających i zobojętniających.

Jak to działa.
Substancje chemiczne w imbirze mogą zmniejszyć stan zapalny i nudności. Naukowcy uważają, że substancje chemiczne znajdują się głównie w żołądku i jelitach. Jednak mogą one również znajdować się w mózgu i układzie nerwowym, aby zmniejszyć nudności.

Imbir - ciekawe fakty i efekty działania

Trawienie

Imbir zawiera związki fenolowe, które mogą łagodzić podrażnienia w przewodzie pokarmowym, stymulować produkcję śliny i żółci oraz zapobiegać skurczom żołądka wywołanym przez pokarm i płyny przemieszczające się przez układ pokarmowy.

Imbir wydaje się mieć również korzystny wpływ na enzymy trypsyny, lipazy trzustkowej i zwiększa ruchliwość w obrębie przewodu pokarmowego. Sugeruje to, że imbir może pomóc w zapobieganiu rakowi jelita grubego i zaparciom.

Nudności

Powszechnym sposobem leczenia nudności po leczeniu raka jest picie herbaty imbirowej lub surowego imbiru.

Imbir na chorobę lokomocyjną może zmniejszyć nudności, ale nie zapobiega wymiotom.

Aby złagodzić nudności w czasie ciąży, można bezpiecznie stosować imbir. Imbir można kupić w postaci pastylek imbirowych i cukierków.

Grypa

Herbata z imbiru to świetny sposób na utrzymanie ciepła w chłodne dni. Jest duszna i sprzyja poceniu się, rozgrzewając ciało od wewnątrz. Może być stosowana jako naturalny środek na objawy grypy lub przeziębienia.

Zmniejszanie bólu

W badaniu University of Georgia, w którym wzięło udział 74 ochotników, stwierdzono, że codzienna suplementacja imbirem zmniejszyła wywołany ćwiczeniami ból mięśni o 25%.

Zmniejszono również wpływ imbiru na bolesne miesiączkowanie (silny ból odczuwany podczas menstruacji).

Stany zapalne

Imbir jest stosowany od wieków jako środek do leczenia stanów zapalnych i łagodzenia bólu. Badanie opublikowane w Cancer Prevention Research wykazało, że suplementy imbiru zakupione online znacznie zmniejszyły ryzyko rozwoju raka okrężnicy u 20 ochotników.

Stwierdzono również, że imbir jest umiarkowanie skuteczny i bezpieczny w leczeniu zapalenia związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Zdrowie sercowo-naczyniowe

Inne potencjalne zastosowania obejmują obniżenie poziomu cholesterolu, zmniejszenie ryzyka zakrzepów krwi i utrzymanie zdrowego poziomu cukru we krwi. Imbir może być stosowany w leczeniu chorób serca i cukrzycy. Potrzebne są jednak dalsze badania.

Wrzody żołądka

Według badania opublikowanego w Molecular Nutrition & Food Research, regularne spożywanie imbiru może poprawić zdrowie jelit. Zapobiega to rozwojowi wrzodów. Te często charakteryzują się krwawieniem i podrażnieniem żołądka. Zapobiega również wzrostowi bakterii H. pylori, która jest główną przyczyną wrzodów. Dzięki temu żołądek pozostaje zdrowy.

Choroba Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego mogą powodować silny dyskomfort i sprawiać, że czujesz się niespokojnie. Te problemy można leczyć dzięki właściwościom przeciwzapalnym znajdującym się w imbirze.

Zmniejsza ból stawów

Imbir poprawia zdrowie kości i łagodzi ból stawów związany z zapaleniem stawów. Zawiera również gingerol, który jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Według badania opublikowanego przez Arthritis & Rheumatism, wykazano, że gingerol poprawia stan zapalenia kości i stawów, zapalenie stawów kolanowych i reumatoidalny ból stawów. Tłumi również substancje zapalne, takie jak cytokiny, chemokiny i inne u źródła, zanim będą mogły wyrządzić szkody w organizmie.

Łagodzi objawy astmy

Imbir był używany od wieków w leczeniu problemów z układem oddechowym. Najnowsze badania potwierdziły jego właściwości przeciwzapalne. Zerumbon, aktywny związek, jest skuteczny w łagodzeniu objawów astmy. Badania wykazały, że alergiczne zapalenie dróg oddechowych ma swoją przyczynę głównie w dominacji Th2. Korzeń skutecznie ją tłumi.

Ochrona wątroby

Imbir może być korzystny dla osób cierpiących na gruźlicę, ponieważ zapobiega hepatotoksyczności. Chroni przed uszkodzeniem wątroby spowodowanym zatruciem kadmem. Jego olejek eteryczny chroni przed niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniem wątroby spowodowanym otyłością.

Zapobiega otyłości

Imbir może przyspieszyć utratę wagi i pomóc w radzeniu sobie z otyłością poprzez zwiększenie metabolizmu. Zwiększa wytrzymałość wysiłkową, co oznacza, że możesz ćwiczyć bardziej efektywnie i zmieścić się w strój, który kochasz.

Łagodzi ból mięśni
Imbir jest dobrze znany ze swojej zdolności do zmniejszania bólu mięśni i bolesności po ćwiczeniach. Tę korzyść należy przypisać właściwościom przeciwzapalnym znajdującym się w tym korzeniu.

Zapobiega skurczom menstruacyjnym

Imbir zmniejsza poziom prostaglandyn w organizmie, co może pomóc w łagodzeniu skurczów. Naukowcy uważają, że podwyższony poziom prostaglandyn może powodować skurcze. Skurcze są sposobem organizmu na ostrzeżenie nas o niebezpieczeństwie lub uszkodzeniu. Prostaglandyny, hormony, które działają jak chemiczni posłańcy, są kluczowymi czynnikami wyzwalającymi objawy takie jak skurcze, ból i gorączka.

Poprawia zdrowie serca

Imbir poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego poprzez obniżenie poziomu cholesterolu LDL i zwiększenie poziomu HDL. Pomaga kontrolować nadciśnienie i utrzymać zdrowe serce.

Odtruwa organizm

Imbir pobudza pocenie się. Pocenie się pomaga oczyścić pory i wyeliminować toksyny. Badania wykazały również, że pot zawiera związek zwalczający zarazki, zwany dermcydyną. Została ona powiązana z redukcją infekcji wirusowych i bakteryjnych.

Produkty z imbirem:

  • IMBIR EXTRACT 50ml płynne krople ekstrakt 79,00zl Rated 5.00/ 5 based upon 3 customer reviews Add To Cart