Nazwa trawy dla kotów pochodzi od faktu, że jest ona zazwyczaj uprawiana w pomieszczeniach zamkniętych w doniczkach, aby zapewnić kotom coś do wypasu. Nie ma dowodów na to, że trawa jest niezbędna lub pomocna w diecie kotów, ale oferując im własny "ogródek", będą mniej skłonne do zjadania innych roślin domowych. Umieść kocią trawę na słonecznym parapecie i podlewaj ją, gdy tylko zacznie wysychać. Po podgryzieniu trawa ponownie wypuści pędy. Miej pod ręką kilka doniczek, aby w razie nadgryzienia jednej, móc zaoferować drugą.

Uprawa trawy dla kotów to świetny sposób, aby zapewnić swoim pupilom zajęcie w chłodne i śnieżne dni zimy. Możesz uprawiać trawę dla kotów w domu, o każdej porze roku. Sadzenie trawy dla kotów jest proste i satysfakcjonujące, gdy koty w gospodarstwie domowym ją pożerają.

Trawa dla kotów

Możesz się zastanawiać, dlaczego Twoje koty nalegają na wychodzenie na zewnątrz, niezależnie od pogody. Jeśli się przyjrzysz, często zauważysz, że chrupią i żują źdźbła trawy na podwórku. Koty często robią to w przypadku niedoborów w diecie lub po prostu w celu zaspokojenia jakiegoś od dawna zakorzenionego instynktu. (Psy również mogą to robić).

Możesz łatwo zaspokoić ich potrzeby, stawiając w całym domu kilka pojemników ze świeżo wyhodowaną trawą. Może to również powstrzymać niepożądane zachowania, takie jak gryzienie lub zjadanie roślin domowych przez zwierzęta.

Jeśli regularnie znajdujesz uszkodzone rośliny domowe, jest to zachęta do uprawy trawy dla kotów jako alternatywy dla zjadania roślin przez zwierzęta.

Co to jest trawa dla kota?

Trawa dla kota to zazwyczaj mieszanka nasion traw takich jak pszenica, owies, jęczmień czy żyto. Można je zasadzić i uprawiać w domu w jasnym, słonecznym oknie. Jest to inna roślina niż kocimiętka. Jeśli temperatury na zewnątrz nie spadają do zera w zimie, możesz uprawiać ją na zewnątrz.

Idealnie, ta trawa rośnie w temperaturach około 70 stopni F. (21 C.), ale będzie rosnąć w niższych temperaturach też. Eksperymentuj z rosnącymi temperaturami dla tej rośliny, aby dowiedzieć się, co jest najlepsze w Twojej lokalizacji.

Jak uprawiać trawę dla kota?

Zakup nasion w lokalnym sklepie zoologicznym lub centrum domu poprawy. Można również znaleźć zestawy, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli kupisz nasiona tylko, trzeba będzie gleby i pojemniki, w których do sadzenia. Plastikowe pojemniki są najbezpieczniejsze, jeśli zwierzę będzie je przewracać lub ciągnąć za sobą.

Dodaj kilka otworów odpływowych w dnie. Wypełnij je do połowy ziemią i posadź nasiona na głębokość cala lub dwóch (2,5 do 5 cm.). Utrzymuj glebę wilgotną, ale nie mokrą, dopóki nasiona nie wykiełkują (w ciągu trzech dni). Na tym etapie należy ograniczyć podlewanie.

Przenieś się do jasnego miejsca z porannym słońcem. Pozwól trawie rosnąć przez około tydzień i umieść ją w miejscu przeznaczonym dla kotów. Jak wiesz, może to potrwać dzień lub tak, aby zainteresowanie rozwijać się w nowej roślinie. Natychmiast rozpocznij uprawę nowego pojemnika.

Uprawa trawy dla kotów w pomieszczeniach zamkniętych to świetny sposób na zapewnienie zwierzętom bezpieczeństwa przed żywiołami. Może to również zapobiec zjedzeniu przez nie trawy na zewnątrz, która zawiera nawozy lub pestycydy. Miejmy nadzieję, że powstrzyma je to przed niszczeniem innych roślin w pomieszczeniach. Jest łatwa w uprawie, więc jeśli ją polubią, to jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich zainteresowanych.