Zioła moczopędne oczyszczą organizm z nadmiaru wody i toksyn, nie wypłukując przy tym z organizmu cennych elektrolitów. Sprawdź, które zioła moczopędne najlepiej sprawdzą się w przypadku obrzęków i nadciśnienia.

Zioła moczopędne na obrzęki

Istnieje wiele ziół, które wykazują silne działanie moczopędne, pomagając w obrzękach, a także w odchudzaniu i zatrzymywaniu wody w organizmie. Należy do nich przede wszystkim przeciwobrzękowy korzeń mniszka lekarskiego, stosowany u pacjentów cierpiących na zmniejszone wydalanie moczu i problemy z nerkami, a także liść i korzeń pokrzywy, który pomaga w przypadku stanów zapalnych i zaburzeń filtracji nerkowej. Pokrzywa znajdzie zastosowanie w przypadku urazów układu moczowego, chorób układu krążenia i kamicy nerkowej. Żurawina również zadba o prawidłowy przepływ moczu, a liść żurawiny będzie korzystny przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Skrzyp polny zwalczy obrzęki i opuchliznę, skrzyp czarny nie wyeliminuje wolnych rodników, owoc opuncji figowej wspomoże metabolizm tłuszczów, a ziele rdestu ptasiego korzystnie wpłynie na florę bakteryjną dróg moczowych.

Zioła moczopędne przy nadciśnieniu

Głóg ma działanie moczopędne, obniża ciśnienie krwi, a także uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne. Zioło to ma również działanie uspokajające, a także z powodzeniem zwiększy siłę skurczów serca, powodując jego sprawniejszą pracę. Działanie nawilżające w przypadku nadciśnienia ma również jemioła, która podobnie jak głóg, uspokaja i rozszerza dodatkowo naczynia krwionośne. Jemioła zlikwiduje początkowe stadium nadciśnienia tętniczego już po 2 tygodniach stosowania. Ruta rozkurcza naczynia mięśniowe, pobudza krążenie obwodowe i obniża wysokie ciśnienie krwi. Zioło to uszczelni również ściany naczyń krwionośnych, zapobiegnie ich kruchości i poprawi ich elastyczność. Przy stosowaniu ruty należy zachować szczególną ostrożność. Należy z niej zrezygnować zwłaszcza w okresie ciąży - jej właściwości rozkurczowe mogą spowodować poronienie.

Zioła moczopędne - mieszanki

Mieszanka o nazwie Urolson dostępna jest w każdej aptece - te zioła moczopędne mogą być stosowane wspomagająco w zakażeniach dróg moczowych oraz jako środek moczopędny w kamicy nerkowej i piasku nerkowym. Urofratin oczyści organizm, wspomoże czynności wydalnicze nerek i pozytywnie wpłynie na witalność organizmu, a zioła moczopędne Labofarm poprawią przepływ moczu w drogach moczowych i zwiększą jego ilość.