Właściwa dbałość o nerki wiąże się z zachowaną równowagą kwasowo-zasadową organizmu. Warto pamiętać, że z prawidłowym funkcjonowaniem nerek związany jest wygląd naszych włosów, skóry i paznokci, odpowiednia ilość płynów oraz optymalny poziom sodu w organizmie.

Zioła na nerki - Bracia św.

Polecane przez Ojców Bonifratrów zioła na nerki to herbatki ziołowe, które są naturalnymi mieszankami ziołowymi. Warto tu wymienić Nefrofratin, zawierający pietruszkę, pokrzywę, jałowiec, fiołek, skrzyp, tymianek, perz i czarny bez. Składniki te wspomagają prawidłową diurezę, a dobroczynne działanie tymianku chroni organizm przed infekcjami dróg moczowych. Przyjęty Nefrofratin to gwarancja wsparcia funkcji wydalniczej nerek i oczyszczającej organizm. Jego cena waha się od 10 do 13 złotych, w zależności od apteki.

Zioła na nerki i wątrobę

Zioła na nerki i wątrobę spełnią swoje zadanie tylko wtedy, gdy utrzymana zostanie odpowiednia dieta. Menu osób cierpiących na dolegliwości związane z nerkami i wątrobą powinno być bogate w produkty o niskiej zawartości białka zwierzęcego - stosowanie ich pomoże szybciej oczyścić organizm z toksyn. Konieczne jest również wyeliminowanie soli i zastąpienie jej ziołami. W regeneracji nerek i wątroby zaleca się spożywanie przed snem naparu z mniszka lekarskiego i korzenia karczocha. Aby przygotować wywar, należy łyżkę ziół zalać połową szklanki gorącej wody i odczekać 10 minut, a następnie wypić.

zioła na nerki

Zioła na nerki i kamienie

Neutralizację kamieni nerkowych wspomoże nawożenie - środek moczopędny, stosowany przeciwzapalnie w chorobach dróg moczowych, a także rozmaryn, babka lancetowata i podbiał. Dobrym rozwiązaniem będzie również stosowanie naparów z pięciornika, mącznicy lekarskiej i brzozy (pomogą pozbyć się złogów) oraz napojów z borówki, korzenia lukrecji i rumianku - nieocenionych w wydalaniu kamieni nerkowych. Niestety, kamica nerkowa jest często chorobą nawracającą, dlatego zioła na nerki i kamienie należy pić regularnie, aby nie dopuścić do powstawania nowych złogów.

Jakie zioła na nerki?

Skrzyp polny przyspieszy pracę nerek i zapobiegnie tworzeniu się kamieni, lubczyk zapisze swoje działanie rozgrzewające i moczopędne, a mniszek lekarski wykaże działanie przeczyszczające i rozkurczowe. Przy leczeniu nerek warto wziąć pod uwagę także pokrzywę (wspomagającą wydalanie zbędnego mocznika i chloru), lipę i czarny bez.

Zioła na nerki - leczenie

Zioła na nerki najlepiej spożywać w postaci herbatek. Jeśli zrobisz to w odpowiedniej ilości, będą one w 100% bezpieczne dla Twojego zdrowia. Zbyt częste stosowanie ziół może skutkować biegunką, zmniejszeniem objętości krwi lub odwodnieniem.