Kiedy przychodzi co do czego, rośliny potrzebują tych samych rzeczy, co my, aby dobrze się rozwijać: Światła słonecznego. Rośliny potrzebują światła, ale nie wszystkie wymagają go tyle samo. Niektóre rośliny, takie jak większość ziół i warzyw, najlepiej radzą sobie w pełnym słońcu, co oznacza co najmniej 6 godzin światła słonecznego dziennie. Inne rośliny, takie jak paprocie i hosty, lubią zacienione miejsca i nie mogą żyć w pełnym słońcu. Etykiety roślin powiedzą Ci, jakie mają wymagania świetlne. Gleba. Podobnie jak ty, rośliny muszą mieć miejsce do zapuszczenia korzeni - a jest nim gleba. Ich gleba musi być w sam raz - nie za mokra, nie za sucha, nie za piaszczysta lub lepka od gliny. Aby gleba była lepsza, możesz dodać do niej dodatki, takie jak kompost. Przeczytaj więcej o budowaniu dobrej gleby. Woda. Każda żywa istota potrzebuje wody - nawet te rośliny, takie jak kaktusy, które nie potrzebują jej zbyt często. Pożywienie. Bogata gleba może dostarczyć potrzebnych składników odżywczych. Jednak w zależności od tego, co chcesz uprawiać, może być konieczne zasilenie roślin dodatkowym nawozem.

Usytuowanie ogrodu

To, co chcesz uprawiać, decyduje o tym, gdzie umieścisz swój ogród. Jeśli chcesz uprawiać warzywa, umieść ogród w słonecznym miejscu, ponieważ warzywa potrzebują pełnego słońca. Jeśli na podwórku rosną drzewa (które powodują zacienienie), wybierz rośliny, które lubią ciemne miejsca, takie jak hosty lub winorośl.

Jak wybrać, co uprawiać

Dla wszystkich praktycznych celów istnieją dwa rodzaje roślin: jednoroczne i wieloletnie. Jednoroczne żyją tylko jeden sezon i produkują kwiaty bez przerwy przez całe lato aż do mrozów. Byliny mają krótszy sezon kwitnienia, ale za to co roku rosną większe i lepsze. Istnieją kwiaty jednoroczne i zioła. Na przykład petunie i nagietki są kwiatami jednorocznymi, a bazylia jest ziołem jednorocznym. Istnieją również wieloletnie kwiaty i zioła; kwiaty to piwonia i daylily, a zioła to tymianek i oregano. Byliny są oceniane w zależności od tego, w jakich strefach mrozoodporności przetrwają. Strefowość bylin jest zawsze podana na metce rośliny. Znajdź strefę, w której mieszkasz.

sadzenie

Co kupić

Rośliny występują w wielu postaciach. Można zacząć od nasion, które są najtańszym sposobem uprawy roślin, ale ich dojrzewanie trwa najdłużej. Rośliny są we wszystkich rozmiarach. Można kupić małe rośliny (roczne są w 6-i 8-packs) lub większe pojemniki, takie jak pół galonu do galonu wielkości. Im większa roślina, tym większy będzie jej natychmiastowy wpływ na ogród. Kup to, na co Cię stać, ale jeśli możesz, kup duże rośliny.

Jak sadzić

Sadzenie jest proste. Wykopać dziurę dwa razy szerszy niż pojemnik rośliny, pop roślinę z pojemnika, i ustawić go w ziemi. Wymień glebę wokół rośliny. Podlej i dodaj ściółkę. Ta-da! Skończyłeś. Rozstawianie roślin jest ważne. W miarę wzrostu będą się one rozrastać. Niektóre rośliny robią to bardziej niż inne. Większość roślin jest sprzedawana z wymaganiami dotyczącymi rozstawy na metce.

Pielęgnacja ogrodu

Po zasadzeniu ogród potrzebuje jeszcze kilku rzeczy: Podlewanie: Rośliny potrzebują wody, aby rosnąć. Małe ogrody można podlewać ręcznie. W przypadku większych powierzchni należy podlewać je za pomocą węża zraszającego lub systemu nawadniającego. Oba są łatwe do zainstalowania. Ściółkowanie: Jeśli dodasz ściółkę wokół roślin, nie trzeba będzie odchwaszczać, ponieważ większość chwastów nie może wykiełkować przez ściółkę. Użyj rozdrobnionej kory, igieł sosnowych lub łusek ziarna kakaowego. Ściółkowanie pomaga zachować wilgoć w glebie, więc będziesz musiał mniej podlewać. Dowiedz się, jak mulczować. Nawożenie: Nawozy dostarczają do gleby świeże zapasy azotu, fosforu i potasu, co z kolei przyczynia się do rozwoju większych i lepszych roślin.