Tradycyjny zwiastun wiosny, zwykły przebiśnieg stał się glamour, z wieloma nowymi formami dostępnymi na rynku. Nic dziwnego - ten klasyk oferuje białe dzwonki, nakrapiane i podszyte zielenią, zwisające z łukowato wygiętych pędów. Mają one lekki, słodki zapach. Przebiśniegi są bardzo łatwe w uprawie, wymagają jedynie dobrze zdrenowanej gleby. Preferują miejsca zacienione i rozprzestrzeniają się naturalnie w ciągu kilku lat.

Więcej odmian przebiśniegów

Galanthus nivalis 'Flore Pleno' o lekko pachnących, podwójnych kwiatach, które po otwarciu odsłaniają zielono zakończone, karbowane środki.

Przebiśnieg pospolity

Galanthus nivalis ma białe, dzwonkowate kwiaty, które po otwarciu odsłaniają zielono zakończone środki. Kwiaty zwisają z nagich łodyg ponad błyszczącymi, liniowymi liśćmi.

Cebulki kwiatów przebiśniegu (Galanthus) są uprawiane zarówno w regionach zimowych i umiarkowanych zim, ale należy pamiętać, że naprawdę nie lubią ciepłych zim. Tak więc, jeśli mieszkasz w południowej Kalifornii, na Florydzie lub w innych gorących klimatach, trzeba będzie przejść na posiadanie kwiat przebiśniegu w ogrodzie.

Informacje o cebulkach przebiśniegów

Cebule kwiatów przebiśniegu są małe żarówki, które są często sprzedawane "w zieleni" lub niedosuszone. Mogą one bardzo łatwo wyschnąć, więc nie będzie szczęśliwy siedzi na całym tygodnie na koniec czekając na dostanie się wokół do sadzenia ich. Będziesz chciał kupić swoje cebulki przebiśniegów i sadzić je natychmiast po ich otrzymaniu.

Przebiśniegi są rośliną wolną od szkodników. Króliki i jelenie nie będą ich jeść albo, a większość chipmunks i myszy będzie zostawić je w spokoju.

Przebiśniegi nie często rozmnażają się z nasion w ogrodzie, ale rozmnażają się przez odrosty. Odrosty to nowe cebulki, które rosną przyczepione do cebulki macierzystej. Po kilku latach kępa cebulek może być dość gęsta. Jeśli poczekacie, aż kwiaty zwiędną, ale liście będą jeszcze zielone i silne, możecie łatwo powiększyć kępę. Wystarczy wykopać kępę, oddzielić cebulki i natychmiast przesadzić je w nowe miejsca, które już przygotowaliście.

Jeśli brakuje opadów, należy podlewać cebulki do czasu, aż ich liście zżółkną, a przebiśniegi przejdą w stan spoczynku.

Gdzie sadzić cebulki przebiśniegów

Przebiśniegi, mimo że w miesiącach letnich pozostają w stanie spoczynku lub śpią pod ziemią, lubią letni cień. Należy wybrać miejsce z wilgotną, ale dobrze zdrenowaną glebą, gdzieś pod drzewem lub krzewem. Nawet zacieniona strona domu dobrze im zrobi.

Przebiśniegi kwitną na początku roku, dlatego należy sadzić je w miejscach, w których łatwo je dostrzec. Dobrze sprawdza się krawędź ścieżki, a nawet miejsce widoczne z okna. Sadzić przebiśniegi w grupach 10 lub 25 lub więcej, które pomogą w tworzeniu dobrego wyświetlacza.

Cebule kwiatowe przebiśniegów są uśpione późną wiosną, i będzie odpoczywać pod ziemią do następnego roku. Latem należy zachować ostrożność, ponieważ można błędnie pomyśleć, że goła ziemia oznacza, że nic nie jest tam zasadzone i przypadkowo wykopać przebiśniegi podczas sadzenia roślin jednorocznych, uszkadzając po drodze cebulki i zakłócając ich odpoczynek.

Aby uniknąć przypadkowych zakłóceń, można późną wiosną posadzić obok przebiśniegów paprocie lub hosty. Letni wzrost tych roślin ukryje puste przestrzenie nad uśpionymi cebulkami przebiśniegów.

Kiedy sadzić przebiśniegi

Najlepszym momentem na sadzenie przebiśniegów jest wczesna jesień. Będziesz musiał być szybki w zakupie ich, ponieważ będą one dostępne tylko z lokalnego przedszkola lub firmy wysyłkowej na krótki okres czasu w jesieni, ze względu na fakt, że są one sprzedawane jako niedosuszone żarówki, które nie przechowują dobrze.

Kroki przy sadzeniu cebulek przebiśniegów

Aby zasadzić przebiśniegi:

  • Rozluźnij glebę i dodaj kompost lub suszony obornik oraz nawóz granulowany 5-10-10.
  • Wymieszaj glebę, aż wszystko zmiesza się razem, bez grudek kompostu, obornika lub nawozu.
  • Sadzimy przebiśniegi chudym noskiem do góry i płaską podstawą cebulki w dół do gleby.
  • Ustaw cebulki w odległości 12,5 cm od podstawy, co oznacza, że nad cebulkami znajduje się tylko kilka centymetrów ziemi.

Pamiętajcie, że przebiśniegi można wykorzystać jako kwiaty cięte, nie są one po prostu zbyt wysokie. Użyjcie małego wazonu i postawcie go na małym lustrze, aby uzyskać ładną ekspozycję. Korzystając z tych informacji o przebiśniegach, można cieszyć się tymi drobnymi pięknościami rok po roku.