Kangurowa łapa, w przeciwieństwie do innych kwiatów, ma długie, klubowe pąki pokryte szorstkimi włoskami, które mają głębszy kolor niż sam kwiat. Tylko czubek pąka otwiera się w pełni, ponieważ płatki dzielą się na sześć części i odbijają do tyłu. Wnętrze kwiatu jest zazwyczaj zielonkawo białe. Kangaroo paw jest w tęczy kolorów z wysokich łodyg kwiatów, które sprawiają, że wielki kwiat cięty do bukietów. Z 12 gatunków do wyboru w tym rodzaju, wielkość roślin waha się od zaledwie kilku cali wysokości do góry 6 stóp wysokości. Podczas gdy kwiaty są dość małe, kwitną w dużych ilościach na dobrze rozgałęzionych łodygach.

Pielęgnacja kangurzej łapy - niezbędne informacje

Ta australijska roślina rodzima jest często trudna do znalezienia w centrach ogrodniczych, więc kup ją, gdy ją znajdziesz, ponieważ stanowi egzotyczny i ekscytujący dodatek do ogrodu. Niezależnie od tego, czy planujesz uprawę kangurzej łapy w doniczce, czy w gruncie, roślina ta będzie dobrze rosła w dobrze zdrenowanej glebie. Jest to roślina kłączowa, co oznacza, że wytwarza podziemną łodygę, która może być podatna na gnicie w wilgotnej glebie. Jeśli planujesz uprawiać ją w ziemi, najlepiej sprawdzi się w glebie piaszczystej. Lubi być utrzymywana równomiernie wilgotna, zwłaszcza podczas kwitnienia, w przeciwnym razie pąki mogą wyschnąć. Przy uprawie kangura w pojemniku, użyj ogólnego celu lub ziarnistej mieszanki doniczkowej. Przez cały sezon wegetacyjny należy nawozić od czasu do czasu lub zastosować nawóz o spowolnionym działaniu, aby zapewnić obfite kwitnienie.

Kangur kwitnie w pełnym słońcu. Dzięki temu roślina wydaje najwięcej kwiatów, a wyższe odmiany mogą stać samodzielnie. Pełne słońce pomaga także utrzymać liście w suchości, ponieważ większość chorób dotykających kangurowe łapki ma podłoże grzybicze.

Choć roślina ta jest dość mało wymagająca, będzie kwitła i trwała tak długo, jak to możliwe, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek. Odmiany, które mają określony sezon kwitnienia (a nie są wiecznie kwitnące), skorzystają na przycięciu łodyg zaraz po przekwitnięciu i przycięciu łodyg kwiatowych. Pomoże to w usunięciu chorych i martwych liści. Ze względu na swój kłączowy charakter, kangur szybko się odbija. Nie należy przycinać mniejszych odmian, które kwitną nieprzerwanie, ponieważ nie magazynują one zbyt wiele energii pod ziemią i przycinanie łodyg może być szkodliwe. W przypadku mniejszych odmian należy usuwać wszelkie wachlarze liści wraz z łodygami kwiatowymi. Co kilka lat należy dzielić kangury, aby zapewnić im silny wzrost.

Więcej odmian Kangaroo Paw

Kangaroo Paw 'Bush Pearl'

Płodna odmiana, która niemal bez przerwy obsypuje się srebrzystoróżowymi kwiatami. Świetnie nadaje się do pojemników.

'Cape Aurora' Kangaroo Paw

Wyższa odmiana o długich łodygach z rozmytymi, żółtymi kwiatami wiosną i latem.

Seria Kanga 'Kangaroo Paw

Dzięki zwartemu pokrojowi (16-20 cali) rośliny te świetnie wyglądają w pojemnikach i kwitną niemal non stop w kolorach bordowym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym i różowym.

Rośliny towarzyszące Kangaroo Paw

Daylily

Kangury są tak łatwe w uprawie, że często można je znaleźć rosnące w rowach i na polach, uciekinierów z ogrodów. A jednak wyglądają tak delikatnie, produkując wspaniałe kwiaty w kształcie trąbki w niezliczonych kolorach. W rzeczywistości istnieje około 50 000 nazwanych odmian hybrydowych o różnych rozmiarach kwiatów (bardzo popularne są odmiany mini), formach i wysokościach. Niektóre z nich są pachnące. Kwiaty są osadzone na bezlistnych łodygach. Mimo że każdy kwiat trwa tylko jeden dzień, lepsze odmiany mają liczne pąki na każdym pędzie, więc czas kwitnienia jest długi, zwłaszcza jeśli codziennie usuwa się je z pędów. Liście mogą być zimozielone lub liściaste.