Odporny na zwierzynę płową chiński storczyk gruntowy ma małe, różowopurpurowe kwiaty, które pojawiają się wiosną przez kilka tygodni. Te drobne kwiaty odzwierciedlają nazwę rośliny i wyglądają jak orchidee rosnące na cienkich łodygach, które osiągają wysokość 18 cali. Świetna roślina do ogrodów skalnych lub na przedzie częściowo zacienionych granic, chiński storczyk naziemny rozprzestrzenia się powoli, tworząc dywan z liści.

Kolory chińskiej orchidei naziemnej

W przeciwieństwie do wielu kwitnących wiosną roślin cebulowych, chiński storczyk naziemny zachowuje liście do czasu, aż zabije go mróz. Ta cecha sprawia, że świetnie nadaje się do obsadzania gleby w przedniej części obwódki kwiatowej. Szerokie, podobne do orchidei liście są uzupełnieniem rozmytych liści dziewanny, drobno ciętych liści astilbe i liści hosty. Chiński storczyk naziemny należy sadzić w pobliżu podstawy wężymordu czarnego lub kwiatu Rodgera.

Jak uprawiać chiński storczyk naziemny?

Chiński storczyk naziemny rośnie w bogatej w składniki organiczne, wilgotnej glebie, która dobrze odprowadza wodę. Idealne jest miejsce częściowo zacienione, choć chiński storczyk naziemny będzie rósł w pełnym cieniu. Chiński storczyk naziemny dobrze rośnie w lekkiej, bogatej w próchnicę glebie, jaką można znaleźć w lesie. Naśladując to bogate w składniki odżywcze środowisko, należy wzbogacić glebę w wybranym miejscu sadzenia o 4-6-calową warstwę dobrze rozłożonego kompostu.

Wiosną sadzimy cebulki chińskiego storczyka naziemnego na głębokość 4 cali. Rośliny należy dobrze podlewać przez cały sezon, ponieważ regularna wilgoć jest niezbędna dla dobrego wzrostu. Po zasadzeniu w optymalnych warunkach wzrostu, chiński storczyk naziemny rozprzestrzeni się tworząc kolonię. Rośliny są mało odporne na mróz w strefie 5, a zimą dobrze im zrobi gruba warstwa ściółki.

Prawdziwy storczyk, chiński storczyk naziemny, ma długą żywotność w wazonie. Zbierz pędy, gdy jeden lub dwa kwiaty są otwarte. Zanurz je w wazonie z świeżą wodą. Wymieniaj wodę codziennie, a pozostałe kwiaty otworzą się w ciągu następnych dni.

Zasadź chińskiego storczyka naziemnego z:

Ta roślina ledwo uprawiana 40 lat temu jest teraz jedną z najczęściej uprawianych roślin ogrodowych. Ale hosta zarobił swoje miejsce w sercach ogrodników - jest wśród najłatwiejszych roślin do uprawy, tak długo, jak masz trochę cienia i obfite rainfall.Hosty różnią się od maleńkich roślin nadaje się do koryta lub ogrodów skalnych do masywnych 4-foot kępy z liśćmi w kształcie serca prawie 2 stóp długości, które mogą być puckered, faliste, białe lub zielone variegated, niebiesko-szary, chartreuse, szmaragd-edged - odmiany są praktycznie nieograniczone. Hosty w nowych rozmiarach i o nowych cechach ulistnienia pojawiają się każdego roku. Ta wytrzymała, lubiąca cień bylina, znana także jako lilia platanowa, kwitnie latem białymi lub fioletowawymi, lawendowymi kwiatami o lejkowatym lub rozdętym kształcie. Niektóre z nich są intensywnie pachnące. Hosty są ulubieńcami ślimaków i jeleni.

Astilbe wnosi wdzięczną, pierzastą nutę do wilgotnych, cienistych krajobrazów. W chłodniejszym klimacie, w około jednej trzeciej północnej części kraju, może tolerować pełne słońce, pod warunkiem, że ma stały dopływ wilgoci. W suchszych miejscach, jednak, liście będą przypalać się w pełnym słońcu. Pierzaste pióropusze białych, różowych, lawendowych lub czerwonych kwiatów wznoszą się nad drobno podzielonymi liśćmi od wczesnego do późnego lata, w zależności od odmiany. W dobrze usytuowanych miejscach będzie się powoli rozprzestrzeniać. Większość dostępnych w handlu odmian to złożone mieszańce.

Lady's mantle wygląda świetnie w ogrodzie i w wazonie. Jego pofalowane liście łapią deszcz lub krople wody, dzięki czemu wyglądają jak obsypane klejnotami. Charmurowe kwiaty pojawiają się w zabawnych, pienistych gronach ponad liśćmi. Paszcza damasceńska jest idealna do zmiękczania brzegów zacienionej ścieżki lub do tworzenia okryw w półcieniu.