Cholesterol: Twoje wyniki są dalekie od normy? Gleba to zdrowsza dieta i zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych. Odpowiedni jadłospis można uzupełnić o pyszne zioła, które przy dodatkowej aktywności fizycznej skutecznie obniżą poziom cholesterolu.

Zioła na cholesterol Ojców Bonifratrów

Mieszanka ziół na cholesterol Ojców Bonifratrów składa się z nieskazitelnie dobranych roślin polnych, takich jak: korzeń mniszka lekarskiego, liść karczocha i mięty, szyszka chmielu, kwiat rumianku, owoc jarzębiny, kłącze perzu, morszczyn, siemię lniane, ziele fiołka trójbarwnego czy liść pokrzywy. Stosowanie tej mieszanki ziołowej wpłynie na prawidłowe krążenie krwi, wspomoże pracę wątroby i metabolizm tłuszczów oraz oczywiście pozytywnie wpłynie na poziom cholesterolu.

zioła na cholesterolZioła na cholesterol i trójglicerydy

Nawet najlepsze zioła nie pomogą w leczeniu cholesterolu, jeśli nie wyeliminujesz ze swojej diety trójglicerydów. Trójglicerydy, które są podstawowym składnikiem tkanki tłuszczowej, to tłuszcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak ich nadmierne stężenie wiąże się z rozwojem wielu chorób. W przypadku zbyt wysokiego cholesterolu - oprócz terapii ziołowej - warto zadbać o odpowiednią dietę. Konieczna będzie rezygnacja z potraw smażonych na rzecz tych gotowanych i pieczonych (bez dodatku tłuszczu). Należy skupić się przede wszystkim na produktach pochodzenia roślinnego, zawierających obniżoną zawartość tłuszczu i cholesterolu. Należą do nich chude mięso drobiowe oraz owoce o niskiej zawartości cukru, takie jak porzeczki, jabłka, truskawki i agrest. Niewskazane jest spożywanie cukrów prostych i soli. Przemianę materii przyspieszą produkty bogate w błonnik.

Jakie zioła na cholesterol?

W regulacji cholesterolu najważniejsza jest wątroba, w końcu to ona jest jego magazynem. Jej pracę i trawienie wspomoże korzeń cykorii, który zwiększy produkcję żółci, niezbędnej do metabolizmu związków tłuszczowych. Na prawidłowy poziom trójglicerydów i cholesterolu wpłynie mniszek lekarski, a składniki zawarte w lucernie zmniejszą wchłanianie cholesterolu w jelitach, który jest dostarczany z pożywieniem.

Doskonałym sposobem na walkę z cholesterolem jest spożywanie 2 szklanek naparu z ziela karczocha dziennie. Dobrze sprawdzi się również zielona herbata i zawarte w niej polifenole, które zwalczają wolne rodniki. Należy jednak pamiętać, że bez zmian w odżywianiu i stylu życia sama zielona herbata nie pomoże.