Polskie lasy pełne tajemnic i obezwładniające łąki, kuszące niezbadanym... A wśród nich aromatyczne zioła, mające niemal magiczne właściwości.

Lecznicze właściwości ziół z powodzeniem wykorzystywane są od pokoleń. Niewątpliwie wpływ na to mają rezultaty, jakie zioła przyniosły na przestrzeni lat w związku z różnymi schorzeniami i dolegliwościami.

Ziołolecznictwo uważane jest za jedną z metod medycyny klasycznej; wykorzystuje naturalne surowce, czerpiąc z roślin wszystko to, co najlepsze.

Pięknym aspektem ziołolecznictwa jest możliwość pozyskania składników do przygotowania naparów. Warto to robić w miejscach oddalonych od dróg i pól, aby uniknąć ewentualnych zanieczyszczeń.

ziołolecznictwo

W zależności od sposobu wykorzystania roślin zielarskich, dzielimy je na lecznicze, przyprawowe i oleiste. Niektóre z nich mogą charakteryzować się właściwościami leczniczymi, a przy tym dostarczać olejków eterycznych i znaleźć zastosowanie jako przyprawa kuchenna. Ach, magia ziół ;)

Naturalne metody leczenia, prowadzone za pomocą ziół, wspomogą walkę z cholesterolem i trądzikiem, wpłyną pozytywnie na wątrobę i nadciśnienie, a także zadziałają uspokajająco. Wszystko to dzięki ich licznym właściwościom antybakteryjnym i grzybobójczym, przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym, nawilżającym, uspokajającym i antystresowym, antyseptycznym, moczopędnym, antyoksydacyjnym, detoksykującym i regenerującym.

Oprócz swojego zbawiennego działania, zioła wyglądają naprawdę olśniewająco. Pamiętaj o tym, planując wystrój swojego balkonu lub ogrodu!