Zioła ojca Grzegorza mają wielorakie zastosowanie. Te naturalne leki mogą być z powodzeniem stosowane również przy nieżytach żołądka i podrażnieniach jelit.

Zioła ojca Grzegorza na pasożyty

Owoc kminku, mniszek lekarski, macierzanka, kozłek lekarski i bylica pospolita, szyszki chmielu, liście mięty - to genialna kompozycja ziół na pasożyty ojca Grzegorza Sroki. Ich zażywanie pomoże w leczeniu pasożytów jelitowych, jednocześnie neutralizując niestrawność, kolkę i brak apetytu. Mieszankę można znaleźć niemal w każdej aptece - jej cena oscyluje wokół 14 złotych. Do przygotowania naparu wystarczy łyżka ziół, zalana szklanką wrzątku i przykryta na 10 minut, a następnie przecedzona. U dzieci zaleca się wypicie połowy przyjętej dawki. Posiłek należy spożywać dwa razy dziennie: rano (na czczo) i wieczorem (przed jedzeniem). Kurację należy stosować przez 2 tygodnie i powtórzyć po 2 tygodniach.

Zioła ojca Grzegorza - opinie

Zarówno w Polsce, jak i za granicą, zioła ojca Grzegorza cieszą się ogromną popularnością. Wszystko to za sprawą ich naturalnych składników, dzięki którym nie należy obawiać się ewentualnych skutków ubocznych. W opiniach na temat ziół ojca Grzegorza zdecydowanie przeważają opinie pozytywne.

zioła ojca Grzegorza

Zioła ojca Grzegorza przeciw zapaleniu błony śluzowej żołądka

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka charakteryzuje się bólami nocnymi, głodowymi oraz zlokalizowanymi w studni podsercowej, a także uczuciem niestrawności i pełności. Zioła ojca Grzegorza na zapalenie żołądka mogą być stosowane profilaktycznie i wspomagająco. W jego skład wchodzą: korzeń arcydzięgla, kozłka lekarskiego, omanu i ortosylu, liść melisy, mięty pieprzowej, podbiału i szałwii, a także ziele srebrnika, macierzanki i tysiącznika. Melisa działa uspokajająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, tymianek wspomaga wydzielanie soku żołądkowego i rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a prawoślaz odpowiednio stymuluje układ odpornościowy. Dzięki zawartości mięty mieszanka wpływa na wydzielanie soków trawiennych (ze szczególnym uwzględnieniem żółci) i zmniejsza odruchy wymiotne. Zioła Ojca Grzegorza na zapalenie żołądka należy spożywać przez miesiąc, 3 razy dziennie po 1 szklance, obowiązkowo zawsze przed posiłkami.

Zioła ojca Grzegorza na jelito drażliwe

Leczenie jelita drażliwego zależy od dolegliwości panujących u pacjenta. Jeśli są to zaparcia, ważne jest zwiększenie ilości spożywanego błonnika - najlepiej dodawać go do każdego posiłku. Biegunkę wyleczą owoce borówki amerykańskiej o działaniu zapierającym. W przypadku zaparć warto skusić się na Regulobon ojca Grzegorza, a w przypadku biegunki - na Depribon. Najskuteczniejszymi ziołami ojca Grzegorza Sroki na jelito drażliwe są wyciągi z dziurawca w połączeniu z korzeniem żeń-szenia. Zarówno klasztorne krople ojca Grzegorza, jak i kapsułki Gastrobon skutecznie rozluźnią mięśnie jelit i poprawią trawienie.